BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelaber 9445633
*
nr 944 5633
Kandelaber
3-armad, pläter, England, höjd: 28
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:05:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 17:39:24
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48
*
Kandelaber
nr 944 5633
Kandelaber
3-armad, pläter, England, höjd: 28
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 17:39:24 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48



